Certyfikowany
Sommelier

O edukacji

Szkolenie na Certyfikowanego Sommeliera jest dla Ciebie, jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę o połączeniach jedzenia i picia oraz zdobyć głębsze zrozumienie świata win i innych napojów. Jako sommelier będziesz miał wiele zadań, od dobierania wina do potraw po zarządzanie piwnicą winną.

Program szkoleniowy obejmuje tematy takie jak uprawa winorośli, produkcja wina, regiony winiarskie, techniki degustacji, łączenie jedzenia z winem i wiele innych. Kluczowe jest połączenie solidnej wiedzy teoretycznej z praktycznymi umiejętnościami, które zdobędziesz podczas degustacji napojów, aby móc profesjonalnie zajmować się jedzeniem i piciem.

Wczesna część kursu poświęcona jest technikom degustacji, a wszystkie degustacje win w ramach kursu będziesz przeprowadzał w domu, kierując się dostarczonymi instrukcjami.

Na kursie nauczysz się o roli sommeliera w restauracji, zakresie jego obowiązków oraz kluczowych aspektach obsługi, technik serwowania i obsługi klienta. Poznasz również różnorodność napojów, takich jak destylaty, piwo, sake, cydr, herbata i kawa.

Obecnie na sommelierów jest duże zapotrzebowanie zarówno w Szwecji, jak i na świecie. Interes społeczny w kulinariach i napojach stale rośnie, a wiedza gości jest większa niż kiedykolwiek.

Szkolenie na sommeliera jest wszechstronne i zapewnia pogłębioną wiedzę, której oczekują od ciebie pracodawcy i klienci. Łączy teorię z praktyką na wysokim poziomie. Po ukończeniu kursu będziesz posiadał wiedzę niezbędną do pracy zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Sommelierzy są poszukiwani w wielu miejscach, a kurs otwiera drogę do pracy w różnorodnych środowiskach, takich jak restauracje, Systembolaget czy u importerów napojów.

Kurs przygotowuje również do dalszego pogłębiania wiedzy i po jego zakończeniu będziesz miał solidne podstawy, by przystąpić do egzaminu WSET poziom 3, co podniesie twoje kwalifikacje na arenie międzynarodowej. 

Kurs trwa około 12-15 tygodni studiów w trybie stacjonarnym.

Formularz rejestracyjny

Cena

Cena szkolenia zawodowego Certyfikowany Sommelier wynosi 6892 zł                       (862 zł / moduł). Wszystkie ceny zawierają podatek VAT.

Istnieją 3 metody płatności:

Wystawimy Ci fakturę przed rozpoczęciem szkolenia, a Ty dokonujesz płatności. Po jej zaksięgowaniu rozpoczniesz wybrane szkolenie. 

Możesz także zapłacić kartą MasterCard, VISA lub wybrać opcję płatności PayPal.

Poinformuj nas w jaki sposób chcesz dokonać płatności. Zaznacz swój wybór w formularzu kontaktowym lub skierując swoją wiadomość na nasz adres mailowy: support@academyonline.pl

Kurs składa się z ośmiu indywidualnych modułów.

Rozpoczynając szkolenie płacisz indywidualnie za każdy moduł z góry kwotę 862 zł

Cena obejmuje:

  • Dostęp do nagrań ekranowych wykładów

  • Wszystkie slajdy z wykładów

  • Ćwiczenia

  • Zadania pisemne i egzaminy

  • Bezpośredni kontakt z wykładowcą

  • Stałe wsparcie za pośrednictwem poczty elektronicznej i forum

  • Wystawienie i przesłanie certyfikatu

Informacje dodatkowe

Nie jest wymagane żadne wcześniejsze szkolenie ani wiedza.
Możesz rozpocząć program treningowy, kiedy tylko chcesz.
Wszystkie materiały do ​​nauki są dostępne w formie cyfrowej na portalu kursów, nie są wymagane żadne fizyczne książek.


Twórca szkolenia 
Andreasa Rosenqvista
Sommelier i trener

WSET poziom 3 Wino i alkohole

Główny nauczyciel
Grzegorz Efverman
Lider Edukacji

Nasze USP — co wyróżnia Academy Online?

Dostęp do wszystkich modułów programu studiów masz przez cały rok, począwszy od momentu rozpoczęcia
danego modułu.
Po pomyślnym zdaniu wszystkich zadań i egzaminów oraz całkowitym opłaceniu szkolenia otrzymasz certyfikat.
Opinia naszych uczniów jest dla nas ważna! Po ukończeniu szkolenia prosimy każdego kursanta o rzetelną opinię.
×